![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13924186
*
nr 1392 4186
Spegel
1800-talets slut, 70x40 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 april 2021
kl 21:00:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 18:37:56
1
150 kr
26/4 20:46:05
2
150 kr
26/4 20:46:05
1
150 kr (Budbetjänt)
26/4 20:46:12
2
200 kr
26/4 20:49:27
1
250 kr
26/4 20:50:46
2
300 kr
26/4 20:53:23
1
350 kr
26/4 20:55:13
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1392 4186
Spegel
1800-talets slut, 70x40 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 18:37:56 | 1 | 150 kr |
26/4 20:46:05 | 2 | 150 kr |
26/4 20:46:05 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
26/4 20:46:12 | 2 | 200 kr |
26/4 20:49:27 | 1 | 250 kr |
26/4 20:50:46 | 2 | 300 kr |
26/4 20:53:23 | 1 | 350 kr |
26/4 20:55:13 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53